Naujienos

Pratęsiamas terminas prakartėlių pateikimui

Penktasis pranciškoniškas prakartėlių konkursas startavęs lapkričio 23 d. pratęsiamas iki gruodžio 21 d. Per šiuos kelerius metus, konkurse dalyvavo daugybė įvairių pavienių asmenų, įvairių įstaigų kolektyvų, socialinių ir vaikų dienos centrų, taip pat įvairios šeimos iš visos Lietuvos ir net Kanados lietuvių bendruomenė Toronte. Visi šie žmonės kūrė prakartėles su įvairiomis priemonėmis – modelinu, šiaudais, medžiu, tualetiniu popieriumi ir kitomis aplinkai nekenksmingomis medžiagomis. Pastebime, kad jau ne pirmą kartą konkurse dalyvauja šeimos, pavieniai asmenys, bet ir asmenys iš įkalinimo įstaigų. Šis konkursas suartina ne tik šeimos narius, bet ir bendradarbius, kartu kurti ir atspindėti šv. Kalėdų slėpinį, taip išgyvenant pasiruošimą Jėzaus gimimui. Popiežius Pranciškus 2019 m. išleidęs Apaštališkąjį laišką ADMIRABILE SIGNUM apie Kalėdų prakartėlės prasmę bei vertę, sako: Įstabus prakartėlės ženklas, toks brangus krikščionių tautai, visada kelia nuostabą ir susižavėjimą. Vaizduoti Jėzaus gimimo įvykį reiškia paprastai ir džiaugsmingai skelbti Dievo Sūnaus įsikūnijimo slėpinį. Prakartėlė yra tarsi gyva Evangelija, kylanti iš Šventojo Rašto puslapių.

Išgyvendami įvarius apribojimus šiandien, konkurso organizatoriai vis vien kviečia kurti, nes prakartėlės liks dalyvių namuose, darbovietėse ar brangiose vietose, o kartu taps puikia evangelizacija, Gerosios Naujienos skelbimu ir kitiems internetu, socialiniuose tinkluose.

Organizatoriai džiaugiasi, kad ir šio konkurso piešinių sekcija pildosi darbais, bet ir toliau aktytyviai kviečia vaikus piešti prakartėlę, su akvarėle, kreidelėmis, pieštukais ir kitomis priemonėmis. Džiaugiamės, kad šie piešiniai puošia sveikinimo atvirukus ir taip drauge galime kleisti Jėzaus gimimo žinią kitiems. Todėl kviečiame vaikus, piešti, kurti ir siųsti piešinius. 

Idėjų pasisemti kūrybai ir konkurso nuostatus, bei daugiau informacijos galima rasti www.prakartele.lt arba Facebook paskyroje Pranciškoniškas prakartėlių konkursas.

Similar Posts