Konkurso nuostatai

PRANCIŠKONIŠKAS PRAKARTĖLIŲ KONKURSAS 2020

„Pasitik kūdikėlį Jėzų su šv. Pranciškumi“

Mažesnieji broliai pranciškonai penktąjį kartą skelbia prakartėlių konkursą „Pasitikim kūdikėlį Jėzų su Šv. Pranciškumi“. Kadangi išgyvename pandemiją ir turime atsižvelgti į nustatytus apribojimų reikalavimus, šįkart konkursas bus nuotolinis ir prakartėlių nereikės pristatyti į vienuolynus ar bažnyčias kaip ankstesniais metais. Taip pat, tai geras ženklas – prakartėlės liks jūsų namuose, darbovietėse ar kitose jums brangiose vietose. Balsavimas vyks nuotoliniu būdu svetainėje www.prakartele.lt. Broliai kviečia lapkričio 23 – gruodžio 14 dienomis kurti prakartėles ir jų nuotraukas) kelti į puslapį www.prakartele.lt.

Konkurso taisyklės:

Prakartėlių sekcija

  1. Prakartėlę užregistruoti reikia www.prakartele.lt nuo lapkričio 23 iki gruodžio 14 dienos (imtinai).
  2. Rekomenduojama, kad Prakartėlę kurtų ir konstruotų visa šeima – ir tėveliai, ir vaikai, ir išradingi seneliai.
  3. Prakartėlė turi būti trimatė, t. y. turėti ilgį, plotį ir aukštį, tačiau pagrindo matmenys neturi viršyti A3 formato (30 cm*42 cm).
  4. Prakartėlę galima gaminti iš bet kokių žmonėms ir aplinkai nepavojingų bei negendančių medžiagų – molio, popieriaus, šiaudų, audinių, medienos, plastilino, modelino ir pan.
  5. Prakartėlėje esamų personažų skaičius nėra ribojamas, tačiau figūrėlės ir aplinka turi atspindėti šv. Kalėdų istoriją ir nenutolti nuo esmės. Privalomieji Prakartėlės elementai: tvartelis (grota), kūdikėlis Jėzus, Motina Marija ir globėjas šv. Juozapas. Papildomi elementai: piemenėliai, jautis, asilas, avys.
  6. Įkvėpimo Prakartėlės kūrimui galima semtis iš Evangelijos pagal Luką (Lk 2, 1-21) bei Pranciškoniškųjų šaltinių: Tomo Celaniečio „Šventojo Pranciškaus pirmasis gyvenimas“, (139-143 psl.)

Nugalėtojo paskelbimas

Nuo gruodžio 16 d. iki šv. Kalėdų konkursinės prakartėlės bus eksponuojamos www.prakartele.lt, o nuo gruodžio 26 dienos vyks rinkimai ir bus išrenkamos trys gražiausios prakartėlės iš kiekvieno regiono – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kretingos, Šiaulių, Panevėžio ir Toronto. Prakartėlės laureatės keliaus į tolimesnį etapą, kur nuo gruodžio 30 dienos (per Šventosios Šeimos šventę) bus atidaryta gražiausiųjų konkursinių prakartėlių paroda. Paroda veiks iki sausio 10 dienos, Trijų Karalių iškilmės. Specialiai sudaryta komisija paskelbs konkurso nugalėtoją bei kitas nominacijas laimėjusias prakartėles sausio 10 dieną.

Piešinių sekcija:

1. Piešinio autorius/autoriai turi būti vaikai iki 14 metų amžiaus.

2. Piešinys turėtų būti A3 formato (30×42 cm), kurio storis turėtų būti nemažiau nei 162 gsm arba paprasto kartono storio.

3. Piešinys gali būti pieštas su flomasteriais, pieštukais, kreidelėmis, akvarėle, guašu ar pan. Taip pat gali būti papildytas kitomis detalėmis kaip augalų lapai, šiaudai, blizgučiais ar pan., tačiau šios detalės neturi byrėti ar kristi nuo piešinio.

4. Piešinyje esamų personažų skaičius nėra ribojamas, tačiau figūrėlės ir aplinka turi atspindėti šv. Kalėdų istoriją. Privalomieji prakartėlės elementai: kūdikėlis Jėzus, Motina Marija ir globėjas šv. Juozapas. Papildomi elementai: tvartelis (grota), žvaigždė, piemenėliai, jautis, asilas, avys, šv. Pranciškus, prakartėlės piešinį kuriančių/-o asmenų/-s figūrėlės.

5. Piešinio kitoje pusėje būtina nurodyti autoriaus/autorių vardą(-us), pavardę (-es), amžių.

6. Piešinius galima tiesiai atnešti į Vilniaus Bernardinų parapijos zakristiją arba siųsti paštu jų nesusukus, neperlenkus:

Prakartėlių konkursui

Bernardinų jaunimo centras VšĮ

Maironio g. 10-3, Vilnius, LT- 01124

Nugalėtojo paskelbimas:

Nuo gruodžio 16 d. iki sausio 10 d. piešiniai bus eksponuojami prakartėlių konkurso Facebook puslapyje, kur lankytojai galės balsuoti spausdami Patinka. Patys gražiausi darbai su eksponuojami Vilniaus Bernardinų parapijoje. Nugalėtoją išrinks ir paskelbs speciali konkurso komisija kartu sumuojant Facebook balsavimo rezultatus.

Nugalėtojo laukia staigmena 🙂

Daugiau informacijos apie konkursą ir visos naujienos: www.prakartele.lt arba Facebook puslapyje @prakarteliukonkursas.