Konkurso nuostatai

PRANCIŠKONIŠKAS PRAKARTĖLIŲ KONKURSAS 2021

„Pasitik kūdikėlį Jėzų su šv. Pranciškumi“

Šv. Kalėdų simbolį – gyvą prakartėlę 1223 m. sugalvojo šv. Pranciškus Asyžietis. Ruošdamasis švęst Kalėdas Grečio miestelyje (Italija), jis paprašė, kad šalia Grečio užtiktoje oloje būtų atkartota Jėzaus gimimo scena – padėta šieno, pastatytos ėdžios, atvesti jautis ir asilas – ir ten būtų aukojamos šv. Mišios. Ši nauja prakartėlių tradicija neilgai trukus išplito po Italiją, o per šimtmečius – po visą pasaulį. Ilgainiui prakartėlės persikėlė iš bažnytinės erdvės ir į žmonių namus.

Artėjant šv. Kalėdoms mažesnieji broliai jau šeštą kartą skelbia pranciškonišką prakartėlių konkursą. Šeimos, vaikai, mokinių klasės, įvairios bendruomenės ir darbuotojų kolektyvai kviečiami kurti prakartėles ir iki gruodžio 4 d. užregistruoti jas į konkursą.

Konkurso taisyklės:

Prakartėlių sekcija

  1. Prakartėlę užregistruoti reikia www.prakartele.lt iki gruodžio 4 dienos (imtinai).
  2. Rekomenduojama, kad Prakartėlę kurtų ir konstruotų visa šeima – ir tėveliai, ir vaikai, ir išradingi seneliai.
  3. Prakartėlė turi būti trimatė, t. y. turėti ilgį, plotį ir aukštį, tačiau pagrindo matmenys neturi viršyti A3 formato (30 cm*42 cm).
  4. Prakartėlę galima gaminti iš bet kokių žmonėms ir aplinkai nepavojingų bei negendančių medžiagų – molio, popieriaus, šiaudų, audinių, medienos, plastilino, modelino ir pan.
  5. Prakartėlėje esamų personažų skaičius nėra ribojamas, tačiau figūrėlės ir aplinka turi atspindėti šv. Kalėdų istoriją ir nenutolti nuo esmės. Privalomieji Prakartėlės elementai: tvartelis (grota), kūdikėlis Jėzus, Motina Marija ir globėjas šv. Juozapas. Papildomi elementai: piemenėliai, jautis, asilas, avys.
  6. Įkvėpimo Prakartėlės kūrimui galima semtis iš Evangelijos pagal Luką (Lk 2, 1-21) bei Pranciškoniškųjų šaltinių: Tomo Celaniečio „Šventojo Pranciškaus pirmasis gyvenimas“, (139-143 psl.)
  7. Prakartėlę reikia užregistruoti iki š.m. gruodžio 15 d. (imtinai). Prakartėlė registruojama užpildant anketą www.prakartele.lt ir joje prikabinant dvi kokybiškas horizontalias prakartėlės nuotraukas iš skirtingų rakursų (kurių raiška būtų ne mažesnė kaip 1024 × 768 pikselių) ir nurodant prašomą informaciją: atsakingojo asmens vardą, pavardę, miestą, kontaktinius duomenis ir kokiai kategorijai priskiriama prakartėlė. Internetu užregistruotą prakartėlę reikia atnešti į artimiausią konkurse dalyvaujančią parapiją ar bendruomenę:

Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapiją (Maironio g. 10). Koordinatorius – Valdas Titas Ancevičius (+370 650 74189).

Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. M. Marijai parapiją (Vilniaus g. 2). Koordinatorė – Vilma Tamašauskienė (+370 688 29558).

Kauno Šv. Jurgio bažnyčią (Papilio g. 7). Koordinatorė – Gerarda Dručkuvienė (+370 600 35542).

Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią (Savanorių g. 4). Koordinatorė – Regina Puklevičienė (+370 689 80094).

Kryžių kalno vienuolyną (Jurgaičių k., Meškuičių sen.). Koordinatorius – br. Carlo Bertagnin OFM (+370 415 27733).

Toronto Prisikėlimo parapiją (1, Resurrection Rd., Toronto, ON). Koordinatorius – br. Aurelijus Kazimieras Kasparavičius OFM (+1 (647) 471 3122).

Nugalėtojo paskelbimas

Nuo gruodžio 4 d. iki gruodžio 19 d. konkursinės prakartėlės bus eksponuojamos www.prakartele.lt ir parapijose ar bendruomenėse, kur jos bus atiduotos, o nuo gruodžio 19 dienos vyks rinkimai ir bus išrenkamos trys gražiausios prakartėlės iš kiekvieno miesto – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kretingos, Šiaulių ir Toronto. Prakartėlės laureatės keliaus į tolimesnį etapą, kur nuo gruodžio 21 dienos (per Šventosios Šeimos šventę) bus atidaryta gražiausiųjų konkursinių prakartėlių paroda. Paroda veiks iki sausio 8 dienos, Trijų Karalių iškilmės. Specialiai sudaryta komisija paskelbs konkurso nugalėtoją bei kitas nominacijas laimėjusias prakartėles sausio 8 dieną.

Nugalėtojo paskelbimas:

Nugalėtoją išrinks ir paskelbs speciali konkurso komisija kartu sumuojant Facebook balsavimo rezultatus.

Nugalėtojo laukia staigmena 🙂

Daugiau informacijos apie konkursą ir visos naujienos: www.prakartele.lt arba Facebook puslapyje @prakarteliukonkursas.